XLII sesja Rady Miasta - relacja 2017-10-02
Otwarcia obrad dokonał Przewodniczący Robert Szwed. Po przyjęciu porządku posiedzenia oraz protokołów z poprzednich sesji Burmistrz Miasta Stanisław Bodys przedstawił informację o swoich działaniach w okresie pomiędzy sesjami.
Następnie radni przystąpili do zgłaszania interpelacji i zapytań. Leszek Danielewicz interpelował w sprawie zniszczonych znaków drogowych przy ul. Cichej, konieczności oczyszczenia przez Starostwo Powiatowe (zarządcy drogi) poboczy tej ulicy z zakrzaczeń i wystających gałęzi drzew. Zgłosił także problem dalszej degradacji ul. Cichej przez przeciążone samochody wywożące drewno z lasu. Odniósł się także do wskazania przez Urząd Miasta terenu pod plac zabaw na Os. Buszki. Marian Leszczyński interpelował w sprawie dokonania przeglądu oświetlenia ulicznego w związku z szybko zapadającymi ciemnościami - nadchodzącym okresem zimowym. Mariusz Grams interpelował w sprawie wycinki zakrzaczeń na początku „deptaka” od ul. Unickiej w związku ze zgłoszeniem mieszkańca miasta, który omal nie uległ wypadkowi samochodowemu. Przewodniczący Rady Miasta – Robert Szwed odnosząc się do interpelacji dotyczącej „deptaka” na Os. Wschód wyraził zdanie, że Rada Miasta powinna w przyszłorocznym budżecie zapewnić środki finansowe na gruntowną przebudowę tego traktu pieszo-rowerowego, która zapewni bezwzględne bezpieczeństwo jego użytkowników.
Głównym punktem sesji była informacja Burmistrza Miasta o przebiegu wykonania budżetu miasta za I półrocze br. Całościowej oceny wykonania budżetu za I półrocze dokonał Przewodniczący Rady Miasta – Robert Szwed. Radni wysłuchali także informacji o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej oraz informacji miejskich jednostek organizacyjnych z działalności w I półroczu.
W kolejnym punkcie sesji radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2017 rok, która porządkuje finanse miasta na koniec III kwartału.
W dalszej części obrad radni przyjęli uchwały w sprawie:
1) wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Rejowiec Fabryczny,
2) przystąpienia do zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Rejowiec Fabryczny,
3) wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Miasta Rejowiec Fabryczny.
W kolejnych punktach Rada rozpatrzyła sprawozdania i informacje:
1) Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami z realizacji zadań w I półroczu 2017 roku.
2) nt. realizacji uchwał Rady Miasta w sprawie zasad sprzedaży lokali mieszkalnych stanowiących mieszkaniowy zasób Miasta Rejowiec Fabryczny.
3) o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2016/2017.
4) placówek oświatowo-wychowawczych nt. przygotowania do roku szkolnego 2017/2018.
5) nt. funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy.
6) z realizacji „Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy
w Rodzinie na terenie Miasta Rejowiec Fabryczny na lata 2016 – 2021”.
7) z realizacji „Programu Wspierania Rodziny w Mieście Rejowiec Fabryczny na lata 2016 – 2018”.
8) z realizacji Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Rejowiec Fabryczny.
2011 Rejowiec Fabryczny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i realizacja: agencjacumulus.pl
Serwis używa cookies". Wiecej na ten temat tutaj